2022년 January 24일

Anında Pirinç Piyasası Analizi, Segmentasyon, Boyut, Pay, Trend, Gelecek Talebi ve 2027’ye Kadar Tahmine Göre Lider Oyuncu Güncellemeleri

Küresel hazır pirinç pazarının büyüklüğü, pişirilmesi kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen gıda ürünlerine yönelik artan tüketici talebine bağlı olarak genişlemeye ayarlanmıştır. Fortune Business Insights™ , ” Anında Pirinç Pazarı 2021-2028 ” başlıklı raporlarında bu bilgilerden bahseder .

ABD hazır pirinç pişirme yöntemine öncülük etti. Ancak, ürünün hızlı ve kolay pişmesi gibi avantajları konusunda tüketiciler arasında artan farkındalık nedeniyle ürün, günümüzde küresel olarak dağıtılmaktadır. Hazır pirinç, normal pirince göre daha az zaman harcayarak kolayca hazırlanabilir. Küresel olarak, bu pirinç türü, ürünün sunduğu kolaylık nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Japonya, hazır pirinç tüketimi ve üretimi için önemli bir ülkedir. Nippon Communications Foundation, 2017 yılında 188.875 tondan fazla pirinç üretileceğini öngören Japonya’nın anlık pirinç üretimine ilişkin verileri yayınladı. Pirinci pişirmek ve hızlı bir şekilde hazırlanmak için daha az çaba gerektirdiğinden, bekarlar ve yaşlı yetişkinler pirinçten büyük ölçüde yararlanıyor.

Tam Raporlara Göz Atın:

www.fortunebusinessinsights.com/instant-rice-market-103824

COVID-19’un Etkisi

COVID-19 salgını sırasında hazır gıda ürünlerine yönelik artan talebin, pirinç pazarının anlık büyümesini desteklemesi bekleniyor. Üretim ve imalat faaliyetleri yeniden başlamıştır. Pişirme kolaylığı ve sunduğu besin değeri nedeniyle önceden pişirilmiş yemeklerin üretimi artmaktadır. Sağlıklı ve kolay hazır olma faktörlerinden dolayı ürüne olan talebin artması beklenmektedir.

Segmentler

Türüne göre pazar, beyaz pirinç ve kahverengi pirinç olarak bölümlere ayrılmıştır. Dağıtım bazında pazar, süpermarketler/hipermarketler, bakkallar, özel mağazalar ve çevrimiçi perakende mağazalarına ayrılmıştır. Coğrafi olarak Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, pazarın birincil ve ikincil yönlerini analiz eder ve pazarın büyümesini hızlandırmaktan sorumlu pazar segmentleri ve ortaya çıkan eğilimler hakkında bilgi sağlar. Piyasanın niteliksel ve niceliksel yönlerini inceler ve hazır pirinç talebindeki artışın nedenlerini vurgular. Ayrıca rapor, küresel pazarın segmentlerini, bölgesel gelişmelerini ve rekabet ortamını kapsamlı bir şekilde analiz ediyor.

Sürüş Faktörleri

Hızlı Şehirleşme, Hazır Gıda Ürünleri Talebini Arttırıyor

Kentleşmenin hızlı temposu, telaşlı yaşam tarzlarına yol açarak tüketicileri pişirmeye uygun, besleyici yemeklerin tüketimine yöneltmiştir. Örneğin, BM Nüfus Bölümü, 2050 yılına kadar dünya nüfusunun yaklaşık üçte ikisinin kentsel alanlarda yaşayacağını tahmin ediyor. Bu nedenle, anında hazır gıdaların tüketiminin önümüzdeki birkaç on yılda şehirlerde ve metropollerde artması bekleniyor. Üreticiler ayrıca hazır pirinç ve diğer benzer ürünlere vitaminler, kalsiyum ve mineraller gibi besin maddeleri ekleyerek bu yeni başlayan trendlere yanıt veriyor. Bu, sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyen tüketicilere hitap etmelerini sağlıyor ve böylece pazarın büyümesini sağlıyor.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik Pazarını İlerlemek için Yüksek Pirinç Tüketimi

Japonya, Hindistan ve Çin, bu ülkelerdeki kapsamlı pirinç üretimi ve tüketimi nedeniyle Asya Pasifik anlık pirinç pazar payına hakimdir. Hindistan ve Çin, bölgedeki pirinç üretimi ve üretim faaliyetlerini tamamlayan pirinç yetiştirmek için uygun iklim koşullarına sahiptir. Ayrıca, kişi başına düşen gelirin artması ve insanların sağlıklı, pişirmeye hazır ürünler satın almak için artan harcama kapasitesi, bölgedeki pazar büyümesini hızlandırıyor.

Tüketicilerin paketlenmiş gıdalara olan talebinin artması nedeniyle Kuzey Amerika’da hazır gıda endüstrisinin büyümesinin, hazır pirinç gibi hazırlanması kolay gıdalara olan talebi artırması bekleniyor. Değişen yaşam tarzları, artan gelirler ve kültürler arası gıdaların tüketimi bölgede pazar büyümesini hızlandırdı.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/instant-rice-market-103824

Asya gıdalarının artan talebi ve popülaritesinin, hazır gıdaların kolaylık ve faydaları ile birleştiğinde, Avrupa’da pazarın büyümesini sağlaması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Tüketici Talebini Çekmek için Kilit Oyuncular Tarafından Yeni Ürünlerin Lansmanı

Pazardaki kilit oyuncular, tüketici talebini çekmek için yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Riviana, Eylül 2018’de talebi artırmak için ürün yelpazesine hazır pirincin yasemin çeşidini sundu. Ayrıca şirketler, pazarda daha fazla yer kazanmak için ortaklıklar, satın almalar ve birleşmeler, genişleme ve araştırma ve geliştirme gibi belirli stratejiler geliştirdiler. . Bu tür stratejilerin uygulanması, şirketlerin sağlam bir pazar konumu elde etmelerini sağlamıştır.

Sanayi Geliştirme

Kasım 2019: Riviana, Minute Brand’in Memphis’teki mikrodalga pirinci üretim faaliyetlerini genişletti. Genişlemenin, işleme ve paketleme fabrikasındaki yemeye hazır hazır pirinç üretim faaliyetini katlaması bekleniyor.

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/instant-rice-market-103824